• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Artykuły

RODO

Email

INFORMACJA DLA RODZICÓW

RODO

 

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art.24 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2016r. poz 922). A po 25 maja Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Informuję, że:

1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole Miejskie nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie mieszczące się przy ul. Zwycięstwa 21, zwane dalej Przedszkolem Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego.

2. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do danych osobowych oraz poprawianie danych osobowych. Ponadto przysługuje Pani/Panu prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

3. Podanie Przedszkolu Miejskiemu nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego danych osobowych jest dobrowolne.

4. Zgoda wyrażona jest do czasu jej pisemnego odwołania.

5. Przysługuje Pani/Panu skarga do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, po 25 maja 2018r.

6. Inspektorem ds. Ochrony Danych Osobowych (osobą odpowiedzialną za prawidłowość przetwarzania danych) jest Marek Woźniak (kontakt do inspektora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 694 467 023), po 25 maja 2018r.Doceniać, zamiast nagradzać

Email
„Doceniać, zamiast nagradzać”
 
Zachęcam Państwa do zapoznania się z obszernymi fragmentami  artykułu Małgorzaty Stańczyk zamieszczonego w miesięczniku „Bliżej przedszkola”nr 11.158 listopad 2014 str. 16  :
 
 
Wyniki badań nauk społecznych wskazują wyraźnie, że obiecanie nagrody za wykonanie jakiegoś zadania sprawia, że zainteresowanie samym zadaniem znacznie słabnie. Wzrasta natomiast zainteresowanie uzyskaniem obiecanej korzyści. Wiedza naukowa skłania ekspertów do zrewidowania tradycyjnych metod pedagogicznych.
Więcej…

Warto czytać

Email

Współczesny świat jest dla dzieci często trudny i nieprzyjazny. Pośpiech i stres, ignorowanie ich potrzeb psychicznych i umysłowych, brak czasu i wszechobecność telewizji powodują, że coraz więcej dzieci ma problemy emocjonalne.
wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.


Więcej…

Nieśmiałe dziecko

Email

Jeśli maluch woli samotnie układać klocki i ucieka na widok innych osób, nie oznacza to jeszcze, że jest nieśmiały. Gorzej, gdy strach przed tym, co powiedzą koledzy, powstrzymuje go od wspólnej zabawy. Czy wiesz, jak ośmielić wstydliwego kilkulatka? Nie ma nic dziwnego w tym, że dwu-, trzy-, a nawet czterolatek bywa nieśmiały.


Więcej…

Cała Polska Czyta Dzieciom

Email

"Książka dla szpitala"€.

"Przyjemnie jest prezent dostać
zwłaszcza od przyjaciela,
ale darowanie daje większy
powód do wesela"€.

 

 

"Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą
wychowania czytelnika - człowieka samodzielnie myślącego , z wyobraźnią,

który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści."


Więcej…